Relja Mijailović potpisao stipendijski ugovor sa Čukaričkim
Pre devet meseci Čukarički je doveo izuzetno pojačanje u Omladinsku školu, angažovao je momka rođenog 2011. godine, Relju Mijailovića. Radi se o talentovanom dečaku koji igra na poziciji zadnjeg veznog, a može da odgovori zahtevima i na ostalim mestima u veznom redu. Prethodno, u Partizanu je bio jedan od najboljih pojedinaca, nosio je i kapitensku traku crno-belih u svojoj generaciji.
Tokom vremena provedenog na Banovom brdu, gde je igrao za stariju generaciju mlađih kadeta (momci rođeni 2010. godine), Mijailović je pokazao izuzetan potencijal, radnu etiku i fudbalske kvalitete, zbog čega je nagrađen stipendijskim ugovorom, koji je potpisan u prostorijama kluba.

„Već smo znali kad smo dovodili ovog momka da je Relja veliki talenat, da je jedan od najboljih igrača u svom uzrastu, drago nam je bilo što je pristupio upravo Čukaričkom. Mi kao klub smo mu pružili sve ono što je bilo potrebno za njegov razvitak, po čemu je naša Omladinska škola i poznata. Za ovih devet meseci Relja je pokazao mnogo toga. Lično, nisam odavno video igrača sa takvim karakterom, igrača koji je u utakmicama kad ekipi ne ide najbolji, koji povuče i sve ostale saigrače napred. Uz to, na ovoj poziciji smo u mlađem uzrastu malo i deficitarni, pa je i to razlog više što smo sa Mijailovićem potpisali stipendijski ugovor. Podseća me na svog prezimenjaka iz prvog tima, Srđana Mijailovića, po karakteru, ali i poziciji na kojoj igra“, kazao je direktor Omladinske škole Čukaričkog Goran Arnaut, koji je još želeo da doda:
„Iskreno mi je krivo što ovaj momak nije pozvan za reprezentaciju, dokazao je da to zaslužuje, ali verujem da će nastaviti da radi još jače, da će pružati još bolje partije i da će za njega biti mesta u nacionalnom timu.“

Zahvalan je Arnaut i Reljinim roditeljima, koji imaju poverenja u Čukarički i ljude koji vode klub.
„Znamo koliko je ponuda imao ovako kvalitetan igrač, i zbog toga nas činjenica da je izabrao upravo Čukarički, a daje sada potpisao i stipendijski ugovor čini ponosnima i privilegovanima. I zbog toga smo zahvalni i njegovim roditeljima, a na nama je da nastavimo da pratimo razvitak ovog deteta i da mu omogućimo da jednog dana ima otvoren put ka prvom timu“, zaključio je Arnaut.





